Transactional Emails, Notification Emails | Transactional Emails

Anti-Spam Politikası

Bir hesap oluşturarak ve Kullanım Koşulları’nı kabul ederek, bu Anti-Spam politikasını da kabul etmiş oluyorsunuz.

Spam nedir?

Spam e-mail başlığı altında size direkt olarak gönderim izni vermemiş kişilere gönderdiğiniz her hangi bir e-posta gönderimine denir.

Tanımadığınız birine e-posta gönderdiğinizde, bu “izinsiz” bir e-postadır. Birine izinsiz bir mail göndermek kesinlikle spam değildir. Ancak tanımadığınız kişilerin tamamına izinsiz bir e-postalar gönderdiğinizde bu spamdir.

Hangi e-posta adreslerine INBOX aracılığı ile gönderim yapılabilir?

Herhangi birisine e-posta gönderimi yapmak için, kişinin iznine ihtiyacınız vardır. Bu izni alabileceğiniz bir kaç yöntem vardır;

  • Web sitenizde bulunan bülten abonelik formları.
  • Formda bulunan opt-in onay kutusu. Bu onay kutusu hazır işaretli olmamalı, formu dolduran kişinin sizden haber almak istediğini belirtmek için onay kutusunu kendi rızası ile seçmesi gerekir.
  • Bir kişi anket gibi çevrimdışı bir formu doldurursa veya bir yarışmaya katılırsa, yalnızca e-posta ile iletişim kurulacağı açıklanırsa VE iletişim kurulmasını istediklerini belirten bir kutuyu işaretlerse onlarla iletişime geçebilirsiniz.
  • Sizden 2 yıl içinde alışveriş yapmış kişiler.

Hangi e-posta adreslerine INBOX aracılığı ile gönderim yapılamaz?

Aşağı belirtilen kriterdeki mailleri yükleyemez ya da bu maillere gönderim yapılamaz;

  • İzinli olduğu kanıtlanamayan ve ya içeriği açık bir şekilde belirtilmeyen e-posta gönderimi yaptığınız izinsiz kişiler.
  • Kalite veya izin konusunda ne iddia edilirse edilsin, bir üçüncü şahıstan satın aldığınız, ödünç aldığınız, kiraladığınız veya herhangi bir şekilde edindiğiniz listelere gönderim yapılamaz. Gönderim iznini kendiniz edinmelisiniz.
  • 2 Yıldır bir kişiyle e-mail aracılığı ile iletişim kurmadığınızı varsayalım, izin konusunda sorun yok ama bu kişi ya e-mail adresini değiştirmiş ya da izin verdiğini unutmuş olabilir.
  • İnsanların internet ortamında, forum siteleri gibi yerlerde, e-mail adreslerini paylaşması sizden haber almak isteyecekleri anlamına gelmez.

Kabul edilen listeler

Size ait olan web sayfalarından alınan kayıtlar, firmanız ile ticari ilişkişi olan kişiler, daha önce size e-posta göndermiş kişiler ve opt-in yöntemiyle onay aldığınız her kişi izinli sayılmaktadır.

Kabul edilmeyen listeler

Satın alınmış, kiralanmış, değiştirilmiş, çeşitli platformlardan bulunmuş, kopyalanmış ya da çalıntı listeler kesinlikle kabul edilmemektedir.

E-postalarımda hangi içerikleri bulundurmak zorundayım?

INBOX aracılığıyla gönderdiğiniz bütün maillerde bir „abonelikten ayrıl (unsubscribe)“ butonu bulunmak zorundadır. Bir kişi abonelikten ayrıldıktan sonra tekrar abone olmadığı sürece ona tekrar gönderim yapamazsınız.

Hesabın askıya alınması

Gönderdiğiniz maillerde yüksek spam oranına, yüksek bounce oranına, yüksek abonelikten ayrılmaya ya da çok az açılma oranına rastlanması durumunda, INBOX hemen hesabı askıya alma ve inceleme hakkını saklı tutar. İzinsiz e-posta gönderimine rastlanması durumunda hesap kapatılır.Gönderdiğiniz e-postaların izinli olduğunu kanıtlamanızı isteyebiliriz. Kanıtlanması durumunda hesap tekrar aktive edilecektir, aksi takdirde hesap etkisizleştirilecektir.